Najnowsze wiadomości z kraju

Nie żyje polski żołnierz. Zmarł na granicy z Białorusią

Wojska Obrony Terytorialnej poinformowały o śmierci jednego z żołnierzy, który patrolował granicę polsko-białoruską. Zmarły to wojskowy z 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Informację o śmierci polskiego żołnierza podano w czwartek w mediach społecznościowych. Przekazano, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych.

Z ogromnym smutkiem i żalem informujemy o śmierci naszego żołnierza z 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, który zmarł dziś z przyczyn naturalnych podczas pełnienia służby na granicy polsko-białoruskiej – napisano.

Wyjaśniono, że żołnierz zasłabł podczas patrolu prowadzonego wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Mężczyźnie natychmiast została udzielona pomoc, ale jego życia nie udało się uratować.

Mimo natychmiastowej reanimacji i przetransportowania śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do najbliższego szpitala, z głębokim żalem musimy poinformować, że życia żołnierza nie udało się uratować – przekazano.

Prosimy o uszanowanie prywatności rodziny oraz bliskich żołnierza w tym niezmiernie trudnym czasie – zaapelowano na profilu Wojsk Obrony Terytorialnej.

Źródło: stefczyk.info/na podst.FB Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij