Najnowsze wiadomości z kraju

Nie żyje polski nurek. Wyciągnięto go z wody w Niemczech

Nie żyje 52-letni Polak, który nurkował w dawnym kamieniołomie w Saksonii. Nieprzytomnego mężczyznę wyciągnięto z wody, a następnie reanimowano. Polski nurek trafił do szpitala, gdzie zmarł.

Mężczyzna wraz z grupą rodaków nurkował w danym kamieniołomie w miejscowości Horka w pobliżu Crostwitz. To właśnie tam znajduje się popularne centrum nurkowania.

Jak ustaliła policja 52-latek napotkał nieokreślone bliżej problemy. Wówczas nieprzytomnemu mężczyźnie udzielono pomocy.

Polska grupa nurkowa przebywała w kamieniołomie, gdy 52-latek nagle napotkał problemy podczas nurkowania. Wyciągnięto go z wody i zaczęto reanimować – informuje saksońska policja.

Na miejsce wezwano ratowników, którzy następnie zabrali Polaka do szpitala. Niestety wkrótce potem nurek zmarł.

Okoliczności zdarzenia ustalają saksońscy funkcjonariusze. Na miejsce zdarzenia wysłano specjalistów z zakresu medycyny sądowej, by zabezpieczyli sprzęt oraz inne dowody.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij