Najnowsze wiadomości z kraju

Nie żyje o. Maciej Zięba

W wieku 66 lat zmarł we Wrocławiu ojciec Maciej Zięba – teolog, filozof i publicysta, dominikanin zmagał się z chorobą nowotworową – poinformowali w czwartek na swojej stronie internetowej wrocławscy dominikanie.

“Z żalem informujemy, że dzisiejszej nocy, po wielu miesiącach walki z chorobą nowotworową, zmarł nasz współbrat Maciej Zięba OP. Pamiętajmy o nim w modlitwie” – napisali dominikanie.

Maciej Zięba urodził się 1954 roku we Wrocławiu; był teologiem, filozofem i publicystą. Ukończył fizykę na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1981 r. wstąpił do zakonu dominikanów, sześć lat później uzyskał święcenia kapłańskie.

Był działaczem opozycji antykomunistycznej w latach 70. i 80. – doradcą NSZZ “Solidarność” oraz dziennikarzem “Tygodnika Solidarność”. Był założycielem i dyrektorem Instytutu Tertio Millennio w Krakowie oraz dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Autor wielu książek, m.in. “Papieska ekonomia. Kościół-rynek-demokracja”.

Źródło: PAP Autor: Agata Tomczyńska
Fot. Wroclaw.dominikanie.pl

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij