Najnowsze wiadomości ze świata

Nie żyje naukowiec, który pracował nad szczepionką na COVID. Policja podejrzewa morderstwo

Wysoko postawiony naukowiec Aleksander Kaganski został znaleziony martwy. Wcześniej pracował nad szczepionką na koronawirusa.

45-letni naukowiec zasłynął badaniami nad rakiem. Był profesorem we Władywostoku, przez 13 lat wykładał też w szkockim Edynburgu. Przed śmiercią był dyrektorem Centrum Medycyny Genetycznej na Dalekowschodnim Uniwersytecie Federalnym we Władywostoku. Pracował nad szczepionką na COVID-19.

Jak donoszą rosyjskie media sąsiad Kaginskiego znalazł go leżącego w piżamie pod swoim oknem. Początkowo podejrzewał, że naukowiec popełnił samobójstwo wyskakując ze znajdującego się na 14tym piętrze mieszkania. Wezwana na miejsce policja odkryła jednak na jego ciele ranę zadaną nożem lub innym ostrym narzędziem. Śledztwo jest więc prowadzone w sprawie potencjalnego morderstwa.

Policjanci według doniesień medialnych mają już podejrzanego. Na razie nie ujawniono jednak kim jest ani jakie mógł mieć motywy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Interfax.ru Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij