Najnowsze wiadomości z kraju

Nie żyje ks. prałat Roman Kneblewski. “Był jednym z najodważniejszych obrońców autentycznej Tradycji katolickiej”

Nie żyje ks. prałat dr Roman Adam Kneblewski, emerytowany kapłan diecezji bydgoskiej. We wtorek skończył 72 lata. O śmierci kapłana poinformowało Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej.

– Ksiądz Kneblewski urodził się 26 marca 1952 roku w Bydgoszczy. Do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie wstąpił 11 czerwca 1983 roku. Święcenia diakonatu przyjął 10 maja 1987 roku, a prezbiteratu 28 października 1988 roku w Gnieźnie z rąk bp. Jana Czerniaka. Jako wikariusz pracował w bydgoskich parafiach św. Jadwigi Królowej (1988-1990) oraz św. Marcina i Mikołaja (1990-1992). Był proboszczem parafii: św. Doroty w Strzałkowie (2000-2003), Podwyższenia Krzyża Świętego w Miasteczku Krajeńskim (2003-2007), Najświętszego Serca Pana Jezusa w Solcu Kujawskim (2007-2010) oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy (2010-2019) – czytamy w komunikacie prasowym Diecezji Bydgoskiej.

Zmarły kapłan był w latach 1991-2000 dyrektorem I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Bydgoszczy. W 1996 roku mianowano go Kapelanem Honorowym Jego Świątobliwości. Był również duszpasterzem środowisk twórczych, kapelanem Kurkowego Bractwa Strzeleckiego oraz asystentem kościelnym Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Ksiądz prałata ukończył filologię angielską i historię sztuki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, uzyskując na tej samej uczelni tytuł doktora nauk humanistycznych.

Portal Polonia Christiania przypomniał, że ksiądz Kneblewski był jednym z najodważniejszych obrońców autentycznej Tradycji katolickiej:

– Zmarły był gorącym orędownikiem klasycznie pojętego polskiego nacjonalizmu, angażując się w działalność różnych ruchów, organizacji i stowarzyszeń krzewiących miłość do Rzeczpospolitej i katolickich zasad budujących nasz naród – czytamy w tekście wspominającym postać śp. kapłana.

 

Źródło: Stefczyk.info za diecezja.bydgoszcz.pl Autor: red.
Fot. screen z YT/Okiem Tradycjonalisty

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij