Najnowsze wiadomości z kraju

Media informują o śmierci “kolejnego polskiego żołnierza”. Zdecydowana reakcja wojska: “Zgon nastąpił z przyczyn naturalnych”

1. Mazurska Brygada Artylerii poinformowała, że żołnierz służący w tej jednostce zmarł w niedzielę w swoim mieszkaniu, a zgon nastąpił z przyczyn naturalnych. Dodano, że śmierć żołnierza nie miała związku ze służbą wojskową. 

O śmierci żołnierza 1. Mazurskiej Brygady Artylerii poinformowała w środę w mediach społecznościowych TV Republika.

Odnosząc się do tych informacji jednostka wydała oświadczenie, w którym stwierdzono, że “w niedzielę, 9 czerwca 2024 roku w mieszkaniu w Węgorzewie zmarł z przyczyn naturalnych żołnierz naszej Brygady”. W środę odbywa się ceremonia pogrzebowa żołnierza, którą wojsko pomogło zorganizować. Zmarły miał 35 lat.

“Śmierć żołnierza nie miała związku ze służbą wojskową. Bliskim zmarłego żołnierza zapewniono wsparcie i opiekę psychologiczną” – napisano w oświadczeniu 1. Mazurskiej Brygady Artylerii.

Oficer prasowa policji w Węgorzewie (Warmińsko-Mazurskie) Magdalena Hrynkiewicz poinformowała PAP, że policja była obecna w mieszkaniu zmarłego żołnierza. “Toczy się w tej sprawie rutynowe postępowanie wyjaśniające, ale nie ma żadnych podstaw, by uważać, że śmierć żołnierza nastąpiła z innych przyczyn niż naturalne” – podkreśliła Hrynkiewicz.

Z nieoficjalnych ustaleń PAP wynika, że zmarły żołnierz był przewlekle chory.

1. Mazurska Brygada Artylerii została powołana w 2023 roku.

We wtorek poinformowano o śmierci żołnierza 9. Brygady Kawalerii Pancernej, który zmarł 4 czerwca na ogólnodostępnym parkingu przy jednostce wojskowej przy ul. Sikorskiego w Braniewie. Okoliczności jego śmierci ma wyjaśnić śledztwo prowadzone przez dział wojskowych Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe. Według śledczych nic nie wskazuje na udział osób trzecich, które miałby się przyczynić do śmierci żołnierza.

Źródło: (PAP) Autor: Joanna Kiewisz-Wojciechowska
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Trump porozmawiał z Zełenskim

policjanci 0 0

Tragiczny wypadek na A2. Pięć osób w stanie krytycznym

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij