Najnowsze wiadomości z kraju

Nie żyje Janusz Filipiak. Był współzałożycielem Comarchu i prezesem Cracovii

Zmarł biznesmen Janusz Filipiak. Miał 71 lat.

Filipiak urodził się w 1952 r. w Bydgoszczy. Był profesorem doktorem habilitowanym w zakresie nauk technicznych, a także redaktorem i konsultantem krajowych i zagranicznych instytucji. W 1993 roku założył przedsiębiorstwo informatyczne Comarch, w którym w 1998 roku objął stanowisko prezesa zarządu. Jego firma odniosła ogromny sukces, a on sam w 2000 r. trafił na listę 100 najbogatszych Polaków. Od 2004 roku był też prezesem sportowej spółki akcyjnej MKS Cracovia.

Pod koniec września biznesmen trafił do szpitala w stanie krytycznym, po zatrzymaniu akcji serca. “Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci prof. Janusza Filipiaka, współzałożyciela Comarchu, wybitnego polskiego uczonego, przedsiębiorcy i pasjonata piłki nożnej” – poinformowała Comarch.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. PAP/Jacek Bednarczyk
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij