Najnowsze wiadomości z kraju

“Nie z nami te numery Brunner”. Premier Morawiecki zakpił z Tuska

Niedawno wyszło na jaw, że Donald Tusk przeszedł na wcześniejszą emeryturę. Premier Mateusz Morawiecki skorzystał z okazji, aby przypomnieć, że dzięki rządom PiSu każdy może w tym wieku być emerytem.

W piątek tabloid Fakt poinformował, że Tusk od roku pobiera już unijną emeryturę. Ta informacja wzbudziła wielkie emocje, bowiem lider opozycji ma dopiero 65 lat. Tymczasem za jego rządów wiek emerytalny podniesiono do 67 lat, co zostało szybko cofnięte przez rząd PiSu.

Premier Morawiecki skomentował te informacje w krótkim nagraniu. „Dzisiejsza prasa donosi, że Donald Tusk przeszedł na emeryturę. Zastanawiacie się w jakim wieku zaczął ją pobierać? Tak! W wieku 65 lat!” – powiedział – „Wszystkim Polakom podniósł wiek emerytalny do 67 lat, a sam szybciutko skorzystał z tego, że Prawo i Sprawiedliwość wyrzuciło do śmieci jego podwyżkę wieku emerytalnego. Donald Tusk dołączył do milionów beneficjentów polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości. Może w ogóle dołączy do Prawa i Sprawiedliwości? E, lepiej nie!”.

Premier przypomniał też politykę emerytalną byłego rządu. „Teraz widać jak na dłoni hipokryzję szefa Platformy Obywatelskiej. Porzucił zaszczytną funkcję premiera Rzeczypospolitej i wyjechał do Brukseli. A co zostawił Polakom? Wyższy wiek emerytalny i głodowe świadczenia. Tak to już jest z nasza opozycją, jej działania to dokładna odwrotność obietnic składanych przed wyborcami” – powiedział – „Na szczęście naprawiliśmy to. Cofnęliśmy krzywdzą reformę emerytalną Tuskę, wprowadziliśmy 13. i 14. emeryturę i emeryturę bez podatku. A kiedy przyszły trudne czasy zapewniliśmy seniorom rekordową waloryzację świadczeń. Bo dla mojego rządu liczy się wiarygodność i odpowiedzialność. Odpowiedzialność wobec polskich seniorów, a nie wobec brukselskich elit. Jedynym Polakiem o którego emeryturę zadbał Donald Tusk, jest sam Donald Tusk”

Źródło: Stefczyk.info na podst. DoRzeczy Autor:
Fot. PAP/Zbigniew Meissner

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij