Negocjacje nie przyniosły skutku. Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka poinformował o odrzuceniu przez czeski rząd oferty w sprawie kopalni Turów.
W czwartek miała miejsce kolejna runda rozmów w sprawie Turowa. Minister Kurtyka powiedział, że polska oferta „stanowiła ponadstandardową odpowiedź na oczekiwania strony czeskiej”. Mimo tego nie została ona przyjęta. „Po dzisisiejszej decyzji największym przegranym jest lokalna społeczność po obu stronach granicy” – skomentował minister.
Szef MkiŚ dodadał także, że strona czeska eskalowała żądania. Zdaniem również uczestniczącego w tych negocjacjach wiceministra spraw zagranicznych Pawła Jabłońskiego strona czeska „zaczęła się zachowywać w sposób oderwany od rzeczywistości”.
Przedstawiciele Polski wyrażają gotowość do powrotu do negocjacji w sprawie kopalni Turów. Wykluczają jednak zamknięcie kopalni i wygaszenie działającej przy niej elektrowni gdyż to zagroziłoby bezpieczeństwu energetycznemu kraju.