Przed gniewem uczestników zamieszek w USA nie są bezpieczne nawet świątynie. Jak donosi agencja CNA do ataków na nie doszło już w sześciu stanach.
Najgłośniej zrobiło się o Kościele św. Jana w Waszyngtonie, zwanym kościołem prezydentów. Został pomazany przez uczestników protestów graffiti, próbowali także wybić zabytkowe witraże, ale ochronił je ochronny plastik. Uczestnicy protestu podpalili również jedno z kościelnych pomieszczeń. Na szczęście płomienie udało się opanować zanim doszło do poważniejszych zniszczeń.
Kościół Prezydentów nie był jedyną świątynią która ucierpiała z rąk protestujących. Obiektem ich szczególnej wrogości stała się Katedra Niepokalanego Poczęcia w Denver. Atakowano ją kilkakrotnie podczas protestów. Ich uczestnicy „ozdobili” jej mury wulgarnymi napisami oraz graffiti ze słowami „Nie ma Boga” i „pedofile”. Zabytkowe drzwi zostały uszkodzone tak mocno, że konieczna będzie ich wymiana, wybito również wiele szyb na katedralnym kampusie. Jeden z odpalonych przez policję granatów gazowych wpadł do budynku parafialnego i także spowodował zniszczenia.
Wulgarnymi napisami zniszczono również mury słynnej katedry św. Patryka w Nowym Jorku. Jedna z kamer uchwyciła moment, w którym dokonały tego dwie kobiety. Nowojorska policja prowadzi ich poszukiwania.
W Chicago tłum zaatakował katolicką księgarnię prowadzoną przez Córki św. Pawła. Zakonnice zabarykadowały się na piętrze i nic im się nie stało. Po wybiciu szyb do środka wdarł się tłum, który zapewne miał zamiar je obrabować, ale jego członkowie najwyraźniej nie zorientowali się, że to katolicka księgarnia – po wszystkim okazało się bowiem, że nie zginęła ani jedna książka.
Uczestnicy protestów zdewastowali również bazylikę mariacką w Minneapolis, najstarszą bazylikę w USA. Zniszczenia nie były wielkie, ale mogło być znacznie gorzej. Ktoś bowiem podłożył ogień pod jedną z kościelnych ław. Na szczęście zrobił to na tyle nieudolnie, że w pożarze zniszczeniu uległa tylko ta ława.
To niestety tylko garść z wielu podobnych ataków. Jak donosi CNA rozwścieczony tłum atakował świątynie w co najmniej sześciu stanach – Kalifornii, Minnesocie, Nowym Jorku, Kentucky, Teksasie i Kolorado. Czasami te ataki miały wyraźnie antyklerykalny charakter a czasami kościoły po prostu stały na drodze tłumu.