Najnowsze wiadomości z kraju

Nie gwałt, ale zabójstwo. Nowe zarzuty dla sprawcy makabrycznej zbrodni w Warszawie

Prokurator zmienił zarzut Dorianowi S., który brutalnie napadł na 25-letnią kobietę w centrum Warszawy. W czwartek mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa na tle seksualnym i rabunkowym.

“W dniu dzisiejszym Dorian S. został ponownie przesłuchany w charakterze podejrzanego. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Śródmieście w Warszawie doszło do zmiany przedstawionego mu zarzutu. Usłyszał zarzut dokonania zabójstwa na tle seksualnym i rabunkowym 25-letniej kobiety” – poinformował w czwartek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

Elizawietę, gdyż tak brzmi pełne imię kobiety, nagą i nieprzytomną, znalazł w niedzielę, 25 lutego, wcześnie rano dozorca w bramie posesji przy ul. Żurawiej w Warszawie. Wezwał pogotowie i policję, kobieta trafiła do szpitala, była w stanie krytycznym. Zmarła, nie odzyskawszy przytomności, w piątek, 1 marca.

Sprawcą, który został zatrzymany jeszcze w dniu napaści, okazał się 23-latek. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli m.in. duży nóż kuchenny i kominiarkę użyte do przestępstwa. Nie tylko zgwałcił kobietę, ale też zrabował swojej ofierze dwa telefony komórkowe, kilka kart płatniczych oraz portfel. 23-latek usłyszał wtedy zarzuty rozboju, przestępstwa na tle seksualnym oraz usiłowania zabójstwa z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Kilka dni po śmierci kobiety ulicami Warszawy przeszedł marsz milczenia, będący protestem przeciw przemocy wobec kobiet.

Źródło: PAP Autor: Marta Stańczyk
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij