Najnowsze wiadomości ze świata

„Nie chcę brać udziału w krwawej wojnie”. Rosyjski oficer uciekł na Litwę

Rosyjski porucznik Iwan Korolow nielegalnie przekroczył granicę litewską i przedostał się do Wilna. Zatrzymany przez straż graniczną wojskowy, powiedział, że nie chce brać udziału w  krwawej wojnie rozpętanej przez jego państwo.

O ucieczce Korolowa informuje BBC. Porucznik dostał się do Wilna, nielegalnie przekraczając granicę z Litwą, i na tamtejszym dworcu autobusowym został zatrzymany przez straż graniczną. W rozmowie z brytyjską stacją opowiedział o kulisach swojej ucieczki z kraju.

Porucznik wyjaśnił, że brał udział w „Specjalnej Operacji Wojskowej”, ale cały czas przebywał w Rosji.

Nie byłem na terytorium Ukrainy – zapewnił.

Zajmowaliśmy się zaopatrzeniem wojsk rosyjskich w amunicję. Otrzymywaliśmy amunicję z całej Rosji, ze wszystkich jednostek, ze wszystkich arsenałów i rozprowadzaliśmy ją do brygad, jednostek bezpośrednio na Ukrainę – zdradził Korolow.

Wojskowy opowiedział, że 3 sierpnia zdecydował się opuścić Federację Rosyjską. Swoją ucieczkę argumentował tym, że nie chciał brać udziału w wojnie.

Nie chciałem brać udziału w krwawej wojnie, którą rozpętało moje państwo. W tej chwili jestem w Republice Litewskiej, gdzie poprosiłem o azyl polityczny – dodał.

Źródło: stefczyk.info/na podst.dziennik.pl Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij