Najnowsze wiadomości z kraju

Nie chcą edukacji seksualnej uczniów. Podpalili cztery szkoły

W nocy z wtorku na środę pojawił się ogień w czterech szkołach podstawowych w Charleroi w centralnej Belgii, informuje portal RTL Info. Prokuratura twierdzi, iż podpalenia są związane z wprowadzoną w szkołach obowiązkową edukacją seksualną.

Jak podaje portal, przybyłe na miejsca służby ratunkowe jednoznacznie stwierdziły, iż doszło do podpalenia, co zostało potwierdzone przez prokuraturę. Jednocześnie strażacy znaleźli na miejscu tabliczki z napisami odnoszącymi się do edukacji seksualnej.

Prokuratura w Charleroi wszczęła śledztwo w sprawie podpaleń i jednoznacznie wskazuje, iż mają one związek z „niezadowoleniem z projektu obowiązkowej edukacji seksualnej”.

“To barbarzyństwo. Atakowanie szkół publicznych w ten sposób jest formą terroryzmu” – twierdzi burmistrz Charleroi Paul Magnette.

Jak zauważa portal „The Brussels Times”, obowiązkowa edukacja seksualna wprowadzona w Walonii i Brukseli (tzw. EVRAS), którą wszyscy francuskojęzyczni uczniowie będą otrzymywać od początku roku akademickiego, spowodowała burzę w środowiskach religijnych i konserwatywnych.

„Przeciwnicy narzekają, że zbyt wcześnie wprowadzi ona dzieci w pojęcia związane z płcią i tożsamością seksualną. Twierdzą, że omawianie tych tematów ze swoimi dziećmi powinno należeć do rodzin” – czytamy w „TBT”

 

Źródło: PAP Autor: Andrzej Pawluszek
Fot. PAP/EPA/LUONG THAI LINH

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij