Najnowsze wiadomości z kraju

“Nie bójcie się radykalizmu”. Szokujące słowa prezydenta Poznania do uczniów

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak (KO) nagrał film przeznaczony dla uczniów i nauczycieli. Niedwuznacznie zachęcał w nim do udziału w protestach feministek.

W opublikowanym w niedzielę w mediach społecznościowych nagraniu, w którym Jaśkowiakowi towarzyszyli przewodniczący rady miasta Grzegorz Ganowicz i Marta Mazurek, prezydent zwrócił się bezpośrednio do nauczycieli i uczniów. „Drodzy nauczyciele, drodzy uczniowie – nie dajcie się zastraszyć. Nie bójcie się tych demonstracji, nie bójcie się krytyki, nie bójcie się radykalizmu.” – stwierdził – „Rządy przemijają, a to co zrobicie dzisiaj, będzie z wami przez następne dziesięciolecia. Będzie w waszych sumieniach i waszych sercach”. Dodał, że o tych protestach feministek kiedyś będą uczyć w szkołach.

https://www.facebook.com/watch/?v=398375597866771&t=14

 

W komunikacie przesłanym w nocy z poniedziałku na wtorek rzecznik prasowy Ministerstwa edukacji Anna Ostrowska ujawniła, że ministerstwo ma sygnały, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w tych protestach i ministerstwo ma obowiązek na nie zareagować. „Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach lub sami brali w nich udział, powodując zagrożenie w czasie epidemii i zachowując się w sposób uwłaczający etosowi ich zawodu, będą wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem” – stwierdziła – „Nie ma także naszej zgody na zachęcanie dzieci oraz młodzieży do chuligańskich i wulgarnych zachowań. Nie ma zgody na to, aby uczniowie zachowywali się w taki sposób”.

Odniosła się do tego Mazurek, która jest też wiceprzewodniczącą Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Poznania. Na nagraniu pokazała karton z napisem “Ministrze Czarnek, kuratorze Gaweł, przestańcie (nam) młodzież i grona pedagogiczne prześladować“. To parafraza wulgarnych słów jakie Zbigniew Stonoga wygłosił pod adresem Zbigniewa Ziobry.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij