Najnowsze wiadomości z kraju

Nie będzie miliona nowych mieszkań obiecywanych przez Hołownię. Wszystko to była bujda?

Minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman, który do Sejmu wszedł z list Trzeciej Drogi, został zapytany o jeden ze sztandarowych puntów programu tej formacji, z którymi ta szła do wyborów parlamentarnych. Chodziło o milion nowych mieszkań w trakcie jednej kadencji parlamentu. Okazało się, że to jednak nierealne.

Minister Hetman by gościem porannego programu emitowanego w neoTVP.info. Wśród pytań skierowanych do byłego europosła pojawiły się także te dotyczące polityki mieszkaniowej. “W tej chwili pracujemy nad trzema elementami budownictwa (…) po pierwsze, podaż, i w tej chwili takie prace w ministerstwie się toczą, po drugie, budownictwo społeczne, i dziś mamy na ten temat konsultacje, i po trzecie, program, który będzie wspierał kredytobiorców” – mówił minister.

W pewnym momencie jednak szef resortu rozwoju i technologii został zapytany przez dziennikarkę, czy powtórzy słowa marszałka Szymona Hołowni, wypowiedziane w trakcie wrześniowej konwencji Trzeciej Drogi “jesteśmy w stanie mieć milion nowych mieszkań w trakcie jednej parlamentarnej kadencji”?

Odpowiedź wprowadziła pracownicę nielegalnie przejętych mediów publicznych w niemałą konsternację, bowiem minister zaprzeczył.

– Tej obietnicy nie powtórzę – przyznał z rozbrajającą szczerością.

 

Źródło: stefczyk.info Autor:
Fot. PAP/Leszek Szymański
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij