Wiadomości sportowe z kraju i świata

Neymar surowo ukarany. Piłkarz zapłaci miliony za przestępstwo przeciwko środowisku

Gwiazdor PSG i reprezentacji Brazylii został ukarany grzywną w wysokości 16 mln reali, czyli ok. 13,5 mln złotych. Neymar budując swoją nową rezydencję, naruszył przepisy dotyczące ochrony środowiska.

Kara, którą nałożono na piłkarza związana jest z jego rezydencją, która właśnie powstaje w miejscowości Mangaratiba w stanie Rio de Janeiro. Na posesji miało znaleźć się sztuczne jezioro, jednak zdaniem urzędu ochrony środowiska, przy budowie zbiornika wodnego naruszono pewne przepisy.

Brazylijski urząd zarzucił Neymarowi, że podczas budowy jeziora na jego posesji doszło do zmiany biegu strumienia rzeki, poboru wody bez zezwoleni, nieregularnego przemieszczania skał oraz nielegalnego korzystania z piasku na plaży. W związku z tym gwiazdor PSG został ukarany grzywną w wysokości 16 milionów reali, czyli około 13,5 mln złotych.

Oprócz tego Neymara mogą spotkać inne konsekwencje. Sprawą piłkarza ma zając się prokuratura i policja.

Rzecznik Brazylijczyka odmówił komentarza w tej sprawie.

Źródło: stefczyk.info/na podst.meczyki Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij