Najnowsze wiadomości z kraju

Nawet 10 milionów dawek szczepionki miesięcznie. Przyspiesza Narodowy Program Szczepień.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że dostawy szczepionek będą zdecydowanie większe. Jego zdaniem realne jest podawanie nawet 10 milionów dawek miesięcznie.

Szef rządu podczas wizyty w województwie śląskim odwiedził punkt szczepień w hali lodowiska Tafla w Gliwicach. Powiedział w nim mediom, że program szczepień coraz bardziej przyspiesza i coraz więcej dawek szczepionek trafia do Polski. Zauważył, że obiecane wcześniej przez rząd 5,5-7 milionów dawek wydaje się być niezagrożone a liczą, że pod koniec kwietnia będą miały miejsce większe dostawy, co pozwoli zaszczepić pierwszą dawką około 6 milionów osób. Jego zdaniem realne jest już wkrótce wykonywanie 10 milionów szczepień miesięcznie.

Premier zauważył, że po już zaszczepionych grupach, takich jak pracownicy DPSów czy służby zdrowia, widać wyraźnie, że szczepionka działa. Dodał, że już pierwsza jej dawka bardzo pomaga minimalizując ryzyko ciężkiego i potencjalnie tragicznego przebiegu COVID-19. Jego zdaniem szczepionki to najlepszy sposób na walkę z pandemią chińskiego koronawirusa. „Bardzo na to liczymy ale widzimy to też po danych które do nas spływają” – podkreślił.

Premier dodał także, że w oczekiwaniu na większe dostawy szczepionek. Według jego słów w każdym powiecie jest przygotowywany punkt w którym będzie można podać dużą liczbę szczepionek. Dodał, że „nasza presja na Unię Europejską daje rezultaty” i dostawy szczepionek będą coraz większe.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij