Najnowsze wiadomości ze świata

Naukowcy znaleźli największego węża na świecie

Naukowcy znaleźli pozostałości po największym wężu na świecie. Żył 47 milionów lat temu, miał ponad 15 metrów długości i ważył około tony.

Odkrycia dokonano w jednej z kopalni węgla w zachodnich Indiach. Paleontolodzy znaleźli tam skamieniałe kręgi starożytnego węża. Porównując je z kręgami żyjących obecnie węży, obliczyli, że dorosły osobnik mógł osiągać długość ponad 15 metrów i ważyć ok. tony. Dla porównania anakonda zielona, największy obecnie żyjący gatunek węża, osiąga średnio 4,5 metra długości i waży 250 kg, a najdłuższy znany osobnik miał 9 metrów.

Naukowcy wstępnie nazwali tego węża Vasuki indicus. W hinduizmie Vasuki to bóg-wąż, który owija się wokół szyi boga Sziwa.

Ich zdaniem Vasuki żywił się sumami, żółwiami, krokodylami i prymitywnymi wielorybami. Podejrzewają, że z racji rozmiarów nie poruszał się zbyt szybko i polował z zaskoczenia. Swoje ofiary najprawdopodobniej dusił.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij