Najnowsze wiadomości z kraju

Nauczycielki uratowały uczniów podczas wycieczki. Ich reakcja zapobiegła tragedii

Kierowca autobusu zasłabł, gdy odwoził z wycieczki uczniów szkoły podstawowej. Tragedii zapobiegły nauczycielki, które w porę chwyciły za kierownicę. Za swoją postawę zostały docenione przez władze miasta.

W poniedziałek dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Tarnowskich Górach pojechały na wycieczkę do Krakowa. Po południu 32 uczniów ruszyło w drogę powrotną, podczas której napotkano niespodziewane przeszkody.

Kierowca autobusu nagle stracił przytomność, a pojazd zjechał na przeciwny pas ruchu i zmierzał w stronę pobocza. Podróż mogłaby zakończyć się tragicznie, ale wypadkowi zapobiegły nauczycielki. Jedna z nich chwyciła za kierownicę, przejmując kontrolę nad autobusem, a dwie pozostałe przesunęły nieprzytomnego mężczyznę i zatrzymały pojazd.

Na szczęście nikomu nic się  nie stało. Ratownicy medyczni udzielili pomocy kierowcy, ale nie było konieczności przetransportowania go do szpitala. Dzieci wróciły do domów autobusem zastępczym.

Władze Tarnowskich Gór postanowiły docenić postawę nauczycielek. W środę w szkole miał miejsce uroczysty apel, podczas którego burmistrz Arkadiusz Czech wręczył im nagrody pieniężne.

Dojrzałość nauczycielek jako ludzi, ale i dojrzałość jako wychowawców młodzieży, to świetny przykład dla młodego pokolenia, jak należy zachowywać się w sytuacjach trudnych – mówił włodarz Tarnowskich Gór.

Z kolei nauczycielki zwracają uwagę na wzorową postawę uczniów.

To był czas, w którym nasza młodzież zachowała się wzorowo. Reagowali na każde słowo, polecenie, zachowali pełną dyscyplinę – powiedziała jedna z opiekunek wycieczki.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Przemytnicy ludzi postrzelili policjanta

0 0

Botanicy zmienią rasistowskie nazwy roślin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij