Najnowsze wiadomości ze świata

Nauczycielka pokazała uczniom obraz słynnego artysty. Teraz dostaje groźby od muzułmanów

Nauczycielka pokazała uczniom obraz włoskiego artysty z XVII wieku Teraz dostaje groźby od muzułmanów, a inni nauczyciele boją się przychodzić do pracy.

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Issou, na zachód od Paryża. Nauczycielka plastyki pokazała w zeszły czwartek uczniom obraz Diana i Akteon włoskiego malarza Giuseppe Cesariego. Przedstawia scenę z Metamorfoz rzymskiego poety Owidiusza, w której myśliwy Akteon przyłapał boginię Dianę i jej nimfy w kąpieli.

Obraz ten oburzył trzech muzułmańskich uczniów i ich rodziców, bo przedstawione na nim kobiety są nagie. Rodzice zaczęli składać na nią skargi. Uczniowie oskarżali ją też w mediach społecznościowych o rasistowskie komentarze i islamofobię, chociaż inni twierdzą, że nic podobnego nie miało miejsca. Nauczycielka ma dostawać groźby i poprosiła dyrekcję o ochronę.

Inni nauczyciele z tej szkoły w poniedziałek nie pojawili się na lekcjach, w ramach protestu. Twierdzą, że obawiają się o własne bezpieczeństwo, a dyrekcja nic nie robi, by je im zapewnić. Szkołę odwiedził już minister edukacji Gabriel Attal.

Attal zapowiedział, że uczniowie, którzy fałszywie oskarżyli nauczycielkę o islamofobię, zostaną za to ukarani. Dodał też, że do tej szkoły zostanie wysłana ekipa urzędników z jego ministerstwa. Jej celem będzie zapewnienie, że będą w niej przestrzegane „wartości republiki”.

Obawy nauczycieli nie są bezpodstawne. W październiku pochodzący z Czeczeni islamista dokonał ataku na swoją byłą szkołę w Arras, zabił nauczyciela i zranił trzy inne osoby. Niedawno skończył się też proces sześciu muzułmańskich nastolatków, którzy kłamstwami doprowadzili w 2020 roku do zamordowania nauczyciela Samuela Pattiego przez islamskiego radykała. Od października we Francji obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij