Najnowsze wiadomości ze świata

“Nauczycielka miesiąca” została oskarżona o zgwałcenie ucznia

28-letnia nauczycielka, którą w zeszłym roku wybrano nauczycielką miesiąca, usłyszała zarzuty gwałtu na osobie niepełnoletniej. Miała wdać się w romans z niepełnoletnim uczniem.

28-letnia Casey McGrath była nauczycielką geometrii w szkole Chattanooga Central High School w stanie Tennessee. W ramach wolontariatu była także asystentką trenera siatkówki. Była ceniona przez dyrekcję, a uczniowie wybrali ją w zeszłym roku „nauczycielką miesiąca”. W rozmowie ze szkolną gazetką powiedziała, że najlepszą częścią jej dnia jest „interakcja z uczniami i budowanie związków z nimi”.

Teraz okazuje się, że potraktowała to zbyt dosłownie. Telewizja Fox News odkryła, że 14 sierpnia została oskarżona o związek o charakterze seksualnym z niepełnoletnim, co w świetle amerykańskiego prawa jest uznawane za tzw. gwałt ustawowy. Nie wiadomo, ile lat miał uczeń, ale z aktu oskarżenia wynika, że był w wieku od 13 do 18 lat i był od niej co najmniej 10 lat młodszy.

McGrath została aresztowana 18 sierpnia, wyszła z aresztu po wpłaceniu 10 tysięcy dolarów kaucji. Jej proces ma rozpocząć się 6 września. Jeżeli sąd uzna ją za winną, to grozi jej teraz od dwóch do 12 lat więzienia. Rzecznik prasowy Okręgu Szkolnego Hrabstwa Hamilton powiedział mediom, że szkoła zawiesiła ją w obowiązkach już 31 marca, nie przedłużyli też umowy z nią na kolejny rok.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij