Najnowsze wiadomości ze świata

Nauczycielka chemii zorganizowała… pojedynki na miecze. Uczennica odniosła poważne obrażenia

Rodzina uczennicy podała jej byłą nauczycielkę do sądu. Wcześniej zorganizowała na lekcji pojedynki na miecze, podczas których nastolatka została poważnie ranna.

Zdarzenie miało miejsce w szkole średniej Volcano Vista w Albuquerque, Nowy Meksyk, 2 maja 2022 roku. Nauczycielka chemii Loviata Mitchell postanowiła urozmaicić lekcję. Przyniosła więc do szkoły dwa miecze: rapier i katanę. Następnie kazała uczniom ustawić ławki w okrąg i walczyć ze sobą w dwuminutowych pojedynkach.

Pierwszy pojedynek przebiegł bez incydentu. W drugim Mitchell kazała wziąć udział 16-letniej uczennicy o inicjałach N.S. W trakcie pojedynku drugi uczeń uderzył ją kataną w przedramię, nadgarstek i dłoń. Uczniowie nie mieli żadnych ochraniaczy, a miecz okazał się być ostry.

Kiedy Mitchell zauważyła, co się stało, krzyknęła „mam kłopoty!” i poprosiła uczniów, by usunęli z telefonów wszystkie nagrania. Co najmniej jedno z nich, przedstawiające pierwszy pojedynek, przetrwało. Nauczycielka nie wezwała też karetki – dopiero po 20 minutach o tym, co zaszło, powiadomiono jej dziadka, który jest jej prawnym opiekunem, a karetkę wezwała szkolna pielęgniarka, pół godziny po tym, gdy została zraniona.

Okazało się, że cios był tak silny, że uszkodził jej ścięgna i nerwy. Nastolatka musiała przejść operacje i rehabilitację, konieczna była także opieka psychologa. Chirurgom nie udało jej się do końca pomóc i nastolatka odczuwa codziennie ból. Ma też problemy z codziennymi czynnościami, jak zapinanie guzików czy krojenie warzyw.

Teraz dziadkowie dziewczyny podali jej szkołę do sądu. Wśród pozwanych jest Mitchell i zastępca dyrektora Manuel Alzaga. Twierdzą, że Alzaga próbował wyciszyć tę sprawę. W raporcie miał napisać, że do wypadku doszło w trakcie lekcji poświęconej metalom oraz, że nie złamano regulaminu szkoły. Placówka odmawia na razie jakichkolwiek komentarzy. Jej przedstawiciel powiedział jedynie, że Mitchell została zwolniona w lipcu 2022, ale nie chciał podać powodów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NBC Autor: WM
Fot. Z
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij