Najnowsze wiadomości z kraju

Nastolatkowie włamali się do szkoły i ukradli komputery

Kryminalni z Rumi zatrzymali trzech nastolatków, którzy włamali się do jednej ze szkół i ukradli trzy laptopy. 17-latek usłyszał zarzuty. Jego dwaj kompani 15- i 16- latek będą odpowiadać przed sądem dla nieletnich.

“Sprawcy dostali się przez okno znajdujące się na najniższym poziomie szkoły w Rumi. Włamywacze ukradli trzy komputery wraz z ładowarkami z sali informatycznej” – przekazała oficer prasowa wejherowskiej policji asp. sztab. Anetta Potrykus.

Wyjaśniła, że do włamania i kradzieży doszło w ubiegły piątek. W środę, funkcjonariusze zatrzymali sprawców tego przestępstwa oraz odzyskali ukradzione laptopy. “Włamywaczami okazali się 17-latek, 16-latek i 15-latek” – podała Potrykus.

Dodała, że najstarszy z nich został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. “16- i 15-latek będą odpowiadać za swój czyn przed sądem rodzinnym i nieletnich” – podkreśliła.

Kradzież z włamaniem jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Źródło: PAP Autor: Piotr Mirowicz
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Polska przegrała z Holandią

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij