Najnowsze wiadomości ze świata

Nastolatka została pobita na śmierć przez własną rodzinę bo założyła jeansy

W zeszłym tygodniu w Indiach odnaleziono zwłoki 17-latki wiszące pod mostem. Wyszło na jaw, że została zamordowana przez własną rodzinę po kłótni o noszenie jeansów.

Zdarzenie, o którym media dowiedziały się dopiero teraz, miało miejsce w stanie Uttar Pradesh. 17-letnia Neha Paswan mieszkała w wiosce Savreji Kharg. Według jej matki w zeszłym tygodniu cały dzień dotrzymywała wymaganego przez jej religię postu. Przed wieczornymi rytuałami miała jednak przebrać się w jeansy i top. To z kolei nie spodobało się jej dziadkom. Paswan miała im odpowiedzieć, że jeansy są po to, żeby je nosić, więc będzie je nosić.

Jej matka Shajuntala Devi Paswan powiedziała telewizji BBC Hindi, że kłótnia szybko przybrała brutalny przebieg. Jej dziadek i wujkowie sięgnęli w końcu po kije i zaczęli ją nimi bić. Dziewczynka wkrótce padła na ziemię od ciosów. Jej teściowie mieli wezwać auto-rykszę kiedy zauważyli, że straciła przytomność. Powiedzieli jej, że odwiozą ją do szpitala.
Jej matka była zaniepokojona tym, że nie pozwolili jej towarzyszyć. Powiadomiła więc o całej sytuacji swoich krewnych, którzy udali się do okręgowego szpitala. Tam dowiedzieli się, że nigdy do niego nie trafiła. Dzień później dowiedziała się, że znaleziono zwłoki dziewczyny wiszące pod mostem nad pobliską rzeką Gandak. Udałą się na miejsce i tak dowiedziała, że jej córka nie żyje.

Policja oskarżyła o morderstwo Nehy i o niszczenie dowodów łącznie dziesięć osób – jej dziadków, wujków i ciotki, kuzynów i kierowcę rykszy. Cztery osoby – dziadkowie, wujek i kierowca – siedzą już w celi i są przesłuchiwani, policjanci szukają teraz pozostałych.

Takie zbrodnie nie są niestety w Indiach niczym niezwykłym, szczególnie w małych miasteczkach i na wsiach. W zeszłym miesiącu wyszło na jaw, że w dystrykcie Alirajpur w sąsiednim stanie Madhya Pradesh 20-latka została ciężko pobita przez własnego ojca i trzech kuzynów bo rzekomo chciała uciec z domu w którym padała ofiarą przemocy. Tydzień wcześniej w mieście Dhar dwie nastolatki zostały ciężko pobite przez członków rodziny za rozmawianie przez telefon z kuzynem. Także w zeszłym miesiącu w stanie Gujarat dwie nastolatki zostały ciężko pobite przez co najmniej 15 mężczyzn, w tym członków ich rodzin, za rozmawianie przez telefon. Większość takich spraw nigdy nie jest zgłaszana na policję, a policjanci często nie traktują ich poważnie, więc trudno ocenić faktyczną skalę zjawiska.

Źródło: Stefczyk.info na podst. BBC Autor: WM
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij