Najnowsze wiadomości ze świata

Nastolatek zaginął podczas spaceru z psami. Odnaleziono go po ośmiu latach

Po ośmiu latach udało się odnaleźć nastolatka, który zaginął w 2015 roku. Na razie nie wiadomo, co się z nim działo.

6 marca 2015 roku mieszkający w teksańskim Houston Rudolph Farias IV, który miał wtedy 18 lat, wyszedł na spacer z dwoma psami. Jeden z nich wrócił sam, drugiego odnaleziono dzień później. Jego rodzice zgłosili zaginięcie policji. Powiedzieli policjantom, że od kilku miesięcy był w bardzo złym stanie psychicznym, bo jego brat, z którym był blisko związany, zginął na jego oczach w wypadku motocyklowym.

Rozpoczęły się jego poszukiwania. Biorący w nich udział Tim Miller, dyrektor pomagającej w poszukiwaniu zaginionych osób organizacji Texas EquuSearch powiedział mediom, że dostali niezliczoną ilość śladów. Wiele osób zgłaszało im też, że go zauważyli. Sprawdzili wszystkie ślady, ale udało im się odnaleźć jedynie jego plecak. On sam przyznał, że był przekonany, że chłopiec nie żyje. Śledczy nie podejrzewali jednak – przynajmniej oficjalnie – że został zamordowany.

Teraz ujawniono, że został znaleziony 29 czerwca. Przypadkowi świadkowie zauważyli nieprzytomnego mężczyznę, który leżał pod jednym z lokalnych kościołów, i wezwali policję. Przewieziono go do szpitala. Policjanci znaleźli przy nim jakiś przedmiot – nie ujawniono na razie, co to było – który pozwolił im zidentyfikować członka jego rodziny. Ten potwierdził, że znaleziony mężczyzna to zaginiony przed laty nastolatek.

Farias obecnie przebywa w szpitalu. Jego matka ujawniła, że jest w złym stanie psychicznym i fizycznym, a kontakt z nim jest mocno utrudniony. Ujawniła też, że gdy go znaleziono, miał na ciele wiele ran i blizn, jest przekonana, że podczas swojej nieobecności padał ofiarą przemocy. Śledczy chcą z nim porozmawiać, jak tylko będzie to możliwe, aby ustalić, co w ogóle się stało.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Click2Houston Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij