Najnowsze wiadomości z kraju

Nastolatek zabił 13-latkę, która była z nim w ciąży. Biedroń uważa, że winny jest… brak edukacji seksualnej

Tragedia w Piekarach Śląskich. Tamtejsza policja odnalazła ciało 13-letniej Patrycji z Bytomia, która najprawdopodobniej została zamordowana przez swojego 15-letniego znajomego. Chłopak miał się przyznać do winy, a powodem zbrodni miał być fakt, iż dziewczyna zaszła z nim w ciążę. Na informację o śmierci nastolatki zareagował Robert Biedroń, który… zaczął domagać się wprowadzenia edukacji seksualnej.

O zaginięciu Patrycji poinformowali kilka dni temu jej rodzice. W akcję poszukiwawczą nastolatki zaangażowali się członkowie jej rodziny, znajomi, a także kilkudziesięciu policjantów z Piekar Śląskich, Bytomia, Knurowa i komendy wojewódzkiej w Katowicach. Po kilkunastu godzinach funkcjonariusze odnaleźli ciało dziewczyny, które było przykryte kartonem.

Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy RMF FM miejsce miał im wskazać 15-letni znajomy Patrycji. Początkowo chłopak twierdził, iż doszło tam do awantury z innym mężczyzną, a on sam miał uciec z miejsca zdarzenia. Po jakimś czasie przyznał się jednak, iż to on zamordował dziewczynę, a wszystko dlatego, iż była z nim w ciąży.

Nastolatek został zatrzymany przez policję i osadzony w policyjnej izbie dziecka. Nie wiadomo jednak, czy będzie mógł ponieść odpowiedzialność karną za zabójstwo. Zgodnie z polskim prawem w wyjątkowych sytuacjach, np. w przypadku zabójstwa, do odpowiedzialności karnej może zostać pociągnięta osoba, która ukończyła 15. rok życia – w tym przypadku decyduje sąd rodzinny i dla nieletnich, a kluczowe dla sprawy będzie dokładne ustalenie czasu popełnienia przestępstwa (kolega Patrycji dopiero niedawno skończył 15 lat).

Na wiadomość o tragedii w Piekarach Śląskich zareagował Robert Biedroń. Jednak europoseł zrobił to w dość nietypowy sposób.

– Ile jeszcze przeczytamy takich historii zanim coś się zmieni? Edukacja seksualna w szkołach od zaraz! – czytamy we wpisie byłego kandydata na prezydenta.

Na wpis polityka odpowiedziało wielu internautów, w wielu przypadkach eurodeputowany spotkał się jednak z krytyką. Część internautów nie do końca rozumie, co brak edukacji seksualnej ma wspólnego z morderstwem Patrycji. Inni z kolei zarzucają mu promowanie swoich idei na czyjejś tragedii.

Źródło: Stefczyk.info na podst. RMF/ Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij