Najnowsze wiadomości z kraju

Napadnięto i pobito proboszcza w Wielkiej Woli – Paradyżu. Zatrzymano potencjalnego sprawcę

Do napaści na księdza doszło w Wielkiej Woli – Paradyżu w powiecie opoczyńskim.  Ciężko ranny został ksiądz prałat Adam Myszkowski, proboszcz parafii.  Sprawę badają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Według informacji lokalnego radia, ksiądz z poważnym urazem głowy w stanie ciężkim został najpierw przewieziony na Specjalistyczny Oddział Ratunkowy do szpitala w Opocznie, a następnie do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Lekarze poinformowali, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ksiądz ma 69 lat, swoją posługę w parafii  Przemienienia Pańskiego w Paradyżu sprawuje od 29 lat. Jest też kustoszem sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela i dziekanem dekanatu żarnowskiego.

W godzinach popołudniowych policja poinformowała, iż zatrzymała 47-latka, który może mieć związek z pobiciem ks. proboszcza. Mężczyzna został przesłuchany.

 

 

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij