Najnowsze wiadomości z kraju

Napad na kiosk. Niesamowite, na co skusił się złodziej

81 widokówek przedstawiających Wrześnię (woj. wielkopolskie) skradł mężczyzna, który włamał się do kiosku na terenie miasta. Na kartki dokumentujące uroki wielkopolskiego miasta połasił się mieszkaniec Stargardu – wszystkie odebrali mu policjanci.

Oficer prasowy wrzesińskiej policji mł. asp. Adam Wojciński poinformował w sobotę, że włamanie do kiosku miało miejsce w czwartek w nocy. Sprawca wybił szybę, zabrał widokówki, potem próbował uciekać przed zatrzymującymi go funkcjonariuszami.

W trakcie zatrzymania okazało się, że 20-latek ma zakrwawioną rękę od wybitej szyby. Sprawca był nietrzeźwy i miał ponad 2,5 promila we krwi. Gdy wytrzeźwiał, policjanci postawili mu zarzut kradzieży z włamaniem. Wszystkie skradzione widokówki zostały odzyskane. Mężczyzna przyznał się do stawianego zarzutu.

Wartość poniesionych strat na szkodę właściciela kiosku wyniosła prawie 650 złotych, z czego ponad 200 złotych to wartość widokówek. Mieszkańcowi Stargardu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja nie informuje, jakie uwiecznione na widokówkach atrakcje Wrześni najbardziej przypadły włamywaczowi do gustu.

Źródło: PAP Autor: Rafał Pogrzebny
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Polska przegrała z Holandią

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij