Najnowsze wiadomości z kraju

Naoglądał się filmów i okradł sąsiadów. Ośmioletni włamywacz przyłapany na gorącym uczynku

Ośmiolatek z Wrocławia włamał się do sąsiadów i ukradł kilka przedmiotów. Jak się okazało inspiracją do działania były filmy, które oglądał w sieci.

Wrocławscy policjanci interweniowali w sprawie ośmioletniego chłopca, który włamał się przez balkon do mieszkania sąsiadów. Nieletni włamywacz zabrał zabawki, pieniądze oraz sprzęt elektroniczny.

Chłopiec został przyłapany na gorącym uczynku przez jednego z sąsiadów, gdy wynosił skradzione przedmioty. Na miejsce wezwano policję. Okazało się, że dziecko wcześniej oglądało w sieci nagrania, które stanowiły dla niego inspirację.

Jak przekazała policja, rodzice chłopca byli bardzo zdziwieni zachowaniem syna. Podkreślono, że zgodnie z procedurą sąd rodzinny sprawdzi sytuację opiekuńczą ośmiolatka.

Policja przypomina, że rodzice muszą być bardziej świadomi treści oglądanych przez dzieci w internecie.

Kontrola rodzicielska oraz rozmowy na temat tego, co nasi podopieczni widzą, są kluczowe w zapobieganiu takim sytuacjom – podkreśliła st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij