Najnowsze wiadomości z kraju

To największa sensacja wyborów w Polsce. Prezydent, który rządził miastem od 26 lat nie wszedł nawet do drugiej tury

– Według nieoficjalnych wyników, w Gdyni będzie druga tura wyborów. Niestety beze mnie – napisał w mediach społecznościowych ubiegający się o reelekcję prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. 

PKW po przeliczeniu 100% głosów potwierdziła, że dotychczasowy prezydent nie wejdzie nawet do drugiej tury wyborów.

“Przyjmuję to z pokorą, jestem wdzięczny za każdy oddany głos i gratuluję kontrkandydatom” – napisał Szczurek na swoim profilu na Facebooku. Zaznaczył, że na podsumowania przyjdzie jeszcze czas.

“Jedno jest pewne: to było niezapomniane 26 lat i największy z możliwych zaszczytów. Wszystko, co robiłem, robiłem z myślą o Was – gdyniankach i gdynianach. Dziękuję. Kocham Gdynię” – podkreślił Szczurek.

Wojciech Szczurek jest z wykształcenia prawnikiem. W 1989 r. współorganizował gdyński Komitet Obywatelski. Od 1990 związany z działalnością samorządową. W latach 1991–1998 był przewodniczącym gdyńskiej rady miasta, a od 1998 r. nieprzerwanie jest prezydentem Gdyni.

O urząd prezydenta Gdyni ubiegają się, oprócz Wojciecha Szczurka (Samorządność), Aleksandra Kosiorek z Federacji Gdyński Dialog, Tadeusz Szemiot (PO), którego poparło porozumienie wyborcze gdyńskiej PO, Koalicji Ruchów Miejskich, Nowej Lewicy, Razem i Zielonych, Marek Dudziński z PiS i Przemysław Olczyk popierany przez komitet “Konfederaci bezpartyjni Polska jest jedna dla Pomorza”.

Źródło: Stefczyk.info za X/PKW/PAP Autor: pm/ agz/ (PAP)
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij