Najnowsze wiadomości ze świata

Najpierw uratowały go policjantki, potem miał niezwykłe chrzciny. Policja: to dzięki aniołom stróżom

Policjantki z Rzymu pomogły uratować noworodka, który został potem ochrzczony przez papieża Franciszka. Dzień wcześniej dziecko straciło przytomność w wyniku upadku. Informacje te przekazała w sobotę komenda policji w Wiecznym Mieście. Papież udzielił sakramentu chrztu, gdy przebywał w szpitalu z powodu zapalenia oskrzeli.

Komenda rzymskiej policji ogłosiła w komunikacie, że w czwartek dwie policjantki jadące samochodem usłyszały powtarzany dźwięk klaksonu jednego z pojazdów. Chwilę później dojechało do nich auto, w którym była zapłakana kobieta z nieprzytomnym noworodkiem na rękach. Jechała z mężem na pogotowie wyjaśniając, że chwilę wcześniej ich 6-dniowe dziecko wypadło z fotelika uderzając się w głowę. Noworodek stracił przytomność.

Jak zaznaczyła komenda, policjantki zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, ułatwiły rodzicom z dzieckiem błyskawiczny przejazd do jednego z rzymskich szpitali. Następnie noworodek został przewieziony do kliniki Gemelli. Tam ochrzcił je papież podczas wizyty na oddziale dziecięcym.

“Dziecko na szczęście czuje się lepiej, także dzięki swym aniołom stróżom” – dodano w oświadczeniu rzymskiej policji.

Źródło: PAP Autor: Z Rzymu Sylwia Wysocka
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij