Najnowsze wiadomości z kraju

Najnowszy komunikat wojska ws. rakiety nad Polską. Żołnierze WOT prowadzą poszukiwania

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczną w sobotę poszukiwania ewentualnych elementów obiektu, który naruszył w piątek polską przestrzeń powietrzną.

Stacje radiolokacyjne wykryły w piątkowy poranek, że w przestrzeń powietrzną Polski wleciał niezidentyfikowany obiekt. Znajdował się on trzy minuty nad województwem lubelskim, a następnie poleciał na terytorium Ukrainy. W tym samym czasie Rosjanie przeprowadzili jeden z największych w ostatnim czasie ataków na ukraińskie miasta.

Polskie władze przekazała, że ustalenia wskazują na to, że przestrzeń powietrzną naruszyła rosyjska rakieta.

W sobotę rano Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało o kolejnych działaniach w związku z piątkowym incydentem. Żołnierze WOT będą prowadzili poszukiwania ewentualnych elementów obiektu.

Informujemy, że 30 grudnia br. w województwie lubelskim prowadzone będą naziemne poszukiwania ewentualnych elementów obiektu, który wczoraj naruszył polską przestrzeń powietrzną ­– przekazano w komunikacie.

W poszukiwania zaangażowanych będzie ok 480 żołnierzy WOT z 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej i 19. Nadbużańskiej Brygady Obrony Terytorialnej – dodano. Podkreślono jednocześnie, że działania poszukiwawcze będą odbywały się na południowy wschód od Zamościa.

Źródło: stefczyk.info/na podst.X Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij