Najnowsze wiadomości z kraju

Nagrali kangura. Zaskakujące spotkanie w polskim lesie

Zapewne autorka nagrania nie spodziewał się, że spacerując po polskim lesie spotka… kangura. Wideo opublikowały Lasy Państwowe, które przyznają, że nie mają pojęcia skąd się tam wziął.

W mediach społecznościowych Lasów Państwowych opublikowano zaskakujące nagranie. Jak wyjaśniono, widać na nim kangura, ale skąd w polskim lesie takie zwierzę, tego nie wie nikt. Autorką nagrania jest kobieta, która wysłała je do Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Murowanej Goślinie.

Był skaczący lisek nazwany żartobliwie kangurem, teraz macie… prawdziwego kangura. Jest daleki od rodzimej fauny i nie mamy pojęcia, skąd się u nas wziął ­– napisano.

Radio Poznań informuje, że do tej pory zwierzę było widziane dwukrotnie w okolicach rezerwatu przyrody Klasztorne Modrzewie.

Leśnicy apelują, aby w przypadku spotkania z kangurem, nie podchodzić do niego i nie karmić go. Należy również poinformować leśników o lokalizacji zwierzęcia. Leśny Zakład Doświadczalny w Murowanej Goślinie podkreśla, że mimo postrzegania kangurów jako przyjaznych zwierząt, mogą zachowywać się nieprzewidywalnie.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia/Twitter Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij