Najnowsze wiadomości z kraju

Nagonka na wicepremiera Jacka Sasina trwa. Według Interii załatwił pracę swojemu teściowi, gdy miał 14 lat!

Medialna nagonka na ministra aktywów państwowych nie ustaje. Do ataku na wicepremiera Jacka Sasina przyłączył się portal Interia.pl, dziennikarz Łukasz Szpyrka zasugerował, że Sasin załatwił pracę w państwowej spółce swojemu teściowi. Tyle tylko, że kiedy ten zaczynał pracę w przedsiębiorstwie nie był jego teściem, a sam wicepremier miał wówczas… 14 lat.

“Nie tylko szwagierka wicepremiera Jacka Sasina, ale także jego teść pracuje w państwowej spółce. Eugeniusz Daciuk jest dyrektorem Zarządu Zlewni w Zamościu, która podlega Wodom Polskim.” – czytamy w artykule Interii, a sam autor sugeruje, że pracę ojcu swojej żony załatwił właśnie wicepremier. Szpyrka zapomniał dodać, że to niemożliwe, bo w zlewni o której pisze teść premiera pracuje od 37 lat.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy ministra Sasina.

– Dzisiejszy artykuł Interii ws. mojego teścia jest kolejną próbą medialnej manipulacji. Bezpodstawnym atakiem na bliskie mi osoby. Mój teść jest inżynierem, specjalistą w swojej dziedzinie. Gdy 37 lat temu zaczynał pracę w zlewni, miałem 14 lat. Przeszedł wszystkie szczeble kariery. To instytucja, która mi nie podlega. Nie mam żadnego wpływu na jej politykę kadrową. Takie ataki świadczą o tym, że opozycja nie może doszukać się przykładów nepotyzmu i musi posługiwać się kłamstwem i manipulacją – powiedział wicepremier.

W podobnym tonie do sprawy odniósł się rzecznik Ministerstwa Aktywów Państwowych Karol Manys na Twitterze:

Totalny odlot. Inż. Daciuk pracuje od 37 lat w lokalnej zlewni. @SasinJacek miał wtedy 14 lat. Wg. @LukaszSzpyrka wicepremier jako dziecko rozdawał posady. Faktycznie świetny przykład #nepotyzm- napisał Manys

https://twitter.com/rzecznikMAP/status/1417811778248089603

Jak widać, gdy brakuje argumentów sięga się po kłamstwa i manipulacje.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij