Najnowsze wiadomości ze świata

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

W budynku jednej z uczelni wojskowych w Rosji doszło do eksplozji. Są ranni.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj wieczorem w piwnicy budynku Akademii Wojskowej im. Budionnego w Petersburgu. Ok. 20 czasu moskwieskiego (19 w Polsce) doszło do eksplozji.

Agencja RIA Nowosti poinformowała, że na razie wiadomo o co najmniej siedmiu osobach, które odniosły w niej obrażenia. Dwie z nich są w stanie ciężkim, z czego jedna trafiła na oddział intensywnej opieki medycznej. Wszystkie ofiary to żołnierze.

https://x.com/LXSummer1/status/1791536375835058576

https://x.com/LXSummer1/status/1791536375835058576

Przyczyny eksplozji nie są jeszcze znane. Rosyjski MON ujawnił tylko, że miała miejsce podczas sprzątania piwnicy. Gubernator Petersburga Aleksander Beglow powiedział, że sprawa leży w kompetencjach Ministerstwa Obrony i nie ma charakteru terrorystycznego. Rosyjskie media informują nieoficjalnie, że powodem miało być niewłaściwe przechowywanie amunicji szkolnej, która pamięta czasy II Wojny Światowej.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij