Najnowsze wiadomości z kraju

Na wiosnę czeka nas podział Mazowsza? Ważna zapowiedź Marka Suskiego

Wiceprzewodniczący klubu PiS pytany w Radiu Plus o ocenę sytuacji w USA mówił „W swoim czasie widziałem obrazki ze Stanów Zjednoczonych gdzie były równie drastyczne sceny, pożary, podpalenia itd. U nas też mieliśmy podpalenia naszych biur, wybijany szyb, wyrzucanie gnoju, podchodzenie demonstrantów pod prywatne domy. To znak czasu, jest takie rozprężenie społeczne (…) Część ludzi w różnych krajach, w Polsce też, pomimo niebezpiecznych zdarzeń, mimo wszystko wychodzą na ulice i protestują. U nas też były apele żeby nie protestować, a później te osoby okazało się, że się zaraziły, a rodziny niektórych osób nawet zmarły. Czasem apelowanie do rozsądku nie pomaga.

-(Radio Plus) Politycy opozycji mówią, że PIS też nie będzie chciał demokratycznie oddać władzy…

-(MS) Oczywiście, że nie. Już byliśmy przy władzy, opozycja ją przejęła i nie było żadnych tego rodzaju wybryków. Wybryki to są po stronie opozycji. Ataki na policje, wyzwiska, kopanie, plucie. Z ich strony jest agresja.”

Podział Mazowsza? Najszybciej późną wiosną.

Marek Suski mówił też w Sednie Sprawy o planach podziału Mazowsza „każdy projekt jest poprawiany. Głównym powodem jest po prostu covid. Żeby dokonać podziału Mazowsza trzeba przeprowadzić wybory do dwóch nowych sejmików. Proszę sobie wyobrazić jak przeprowadzić wybory przy takim natężeniu pandemii. W tej chwili to niewykonalne. Czekamy na złagodzenie pandemii, liczymy, że pomoże szczepionka. Ostatnio nawet celebryci szczepiący się poza kolejnością być może nam pomagają w podziale Mazowsza, chociaż to było skandaliczne. Projekt jest gotowy, czekamy na to kiedy będzie można przeprowadzić bezpiecznie wybory. Najwcześniej to raczej późną wiosną.”
Poniżej link do pełnej wersji audio i wideo wywiadu:

 

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij