Na ten dzień czekają wszyscy miłośnicy wyścigów konnych. Inauguracja sezonu na Służewcu Wiadomości sportowe z kraju i świata

Na ten dzień czekają wszyscy miłośnicy wyścigów konnych. Inauguracja sezonu na Służewcu

W sobotę na służewieckim torze w Warszawie rozpocznie się kolejny sezon wyścigów konnych. Jego ostatni akord będzie mieć miejsce 17 listopada. W kalendarzu zaplanowano ponad 400 gonitw w czasie 46 dni rywalizacji.

Tradycyjna bomba pójdzie w górę w sobotę godzinie 14.30, a pierwszym wyścigiem będzie Nagroda Dandolo – Handikap Otwarcia.

Tego dnia rozegranych zostanie jeszcze siedem innych gonitw: Memoriał Tomasza Dula (gonitwa handikapowa I grupy dla 3-letnich koni), Nagroda Generała Władysława Andersa, w której zaprezentują się konie III grupy, Nagroda Skowronka (dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej II grupy), Nagroda Dżamajki (3-letnie klacze III grupy), Nagroda Strzegomia (specjalna), czyli gonitwa międzynarodowa dla 3-letnich koni inaugurująca drogę do Derby, a także wyścigi dla 4-letnich i starszych koni III grupy oraz 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej III grupy.

Najwyżej dotowaną z nich jest Nagroda Strzegomie, w której dla najlepszych przeznaczone zostało ponad 43 tysiące złotych.

W trakcie sezonu uwagę widzów przyciągać będą w stolicy przede wszystkim: już 80. edycja Gali Derby 7 lipca, w tym wyścig o błękitną wstęgę Westminster Derby, zaplanowany na 25 sierpnia Dzień Arabski, a w nim Nagroda Europy oraz Traf Warsaw Mile, 31 sierpnia St. Leger, czyli gonitwa dla koni pełnej krwi angielskiej, której historia datuje się od 1776 roku, kiedy to konie ścigały się w angielskim Doncaster, a także Wielka Warszawska – ustanowiona w 1895 roku, której 79. edycja obędzie się 6 października.

W sezonie 2024 sympatycy wyścigów będą mieli możliwość obejrzeć 238 wyścigów dla koni pełnej krwi angielskiej, 112 dla czystej krwi arabskiej, 16 gonitw kłusaków oraz siedem płotowych. Nie zabraknie rywalizacji w Women Power Series.

Łącznie w Polsce mieć będzie miejsce w tym roku 58 dni wyścigów – 46 na Służewcu oraz 12 na torze Partynickim we Wrocławiu.

Tor Służewiec oddany został do użytku publiczności w 1939 roku. Jest uważany przez miłośników jeździectwa za jeden z najbardziej funkcjonalnych i najładniejszych obiektów tego typu w Europie. Wcześniej sympatycy jeździectwa pasjonowali się wyścigami rozgrywanymi na torze przy ulicy Polnej na Polu Mokotowskim.(PAP)

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij