Najnowsze wiadomości ze świata

Na rynek trafiło zatrute piwo. Zabiło co najmniej 10 osób

Co najmniej 10 osób straciło życie po spożyciu piwa. Okazało się, że dodano do niego trujące substancje.

Zdarzenie miało miejsce w Zambii. Pierwsze dwie osoby zmarły w niedzielę, w następnych dniach zmarły trzy kolejne, a pod koniec zeszłego tygodnia liczba ofiar powiększyła się o pięć kolejnych. Wszystkie ofiary przed śmiercią cierpiały na bóle brzucha, silną biegunkę i miały problemy ze wzrokiem.

Policja ustaliła, że wszyscy przed śmiercią pili piwo o nazwie Chijaba. Jego analiza wykazała, że warząc je, dodano do niego spirytus metylowy i pastę do butów. Zastępca rzecznika zambijskiej policji Danny Mwale powiedział, że ofiar może być więcej. Trujący trunek był bowiem rozprowadzany w całej południowej prowincji kraju.

Takich przypadków było w tym państwie więcej. Popularne, chociaż nielegalne, jest w nim domowej produkcji piwo zwane kachasu. Zwykle wytwarza się je ze sfermentowanych łupin kukurydzy, cukru i drożdży, ale jego producenci często dodają do niego inne, czasami niebezpieczne składniki. W ostatnich miesiącach jego spożycie znacznie wzrosło. Powodem jest epidemia cholery – wiele osób wierzy, że jego spożycie zapobiega zarażeniu, chociaż lekarze ostrzegają, że w rzeczywistości zwiększa ryzyko.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij