Najnowsze wiadomości z kraju

Na oglądaniu samochodów się nie skończyło. Policjanci rozbili nocny zlot fanów motoryzacji

Policjanci z Kielc rozbili zlot fanów motoryzacji, który spotkał się w nocy, by – według ustaleń policji – nie tylko podziwiać swoje pojazdy. Rzeczywiście, jedna z uczestniczek nocnego spotkania przekroczyła dozwoloną prędkość aż o 72 km/h.

Kieleccy funkcjonariusze mieli aktywną noc. Podejrzewali oni, że kierowcy udający się na nieformalny nocny zlot nie mają w planie jedynie oglądania samochodów, a sprawdzenie ich możliwości. Według policji na spotkaniu zjawiło się kilkaset osób.

Mundurowi przeprowadzili kontrole, które doprowadziły do wystawienia mandatów oraz zatrzymania dokumentów. Kilku kierowców straciło też uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Podczas nocnej akcji policjanci z Kielc wspierani przez funkcjonariuszy ze skarżyskiej i starachowickiej komendy skontrolowali 81 kierowców oraz ich samochody. W wyniku tych działań wystawiono 63 mandaty i zatrzymano 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali także dowody rejestracyjne 10 samochodów ze względu na ich stan techniczny. Chodziło głównie o nieprzepisowe przeróbki pojazdów.

Najwyższą karę otrzymała 19-lakta, która na drodze krajowej nr 73 w Kielcach przekroczyła prędkość o 72 km/h. W obszarze zabudowanym, gdzie można poruszać się z maksymalną prędkością 50 km/h, jechała 122 km/h. Kobieta straciła prawo jazdy na 3 miesiące i otrzymała 15 punktów karnych. Nałożono na nią również mandat w wysokości 2500 złotych.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij