Najnowsze wiadomości ze świata

Na Białorusi trwa budowa koszar dla przerzuconych wagnerowców? Sensacyjne doniesienia niezależnego portalu

W Białorusi rozpoczęto już budowę obozów, w których mają zostać ulokowani żołnierze z najemniczej Grupy Wagnera po ich przerwanym marszu na Moskwę – poinformował w poniedziałek niezależny portal rosyjski Wiorstka.

Według informacji portalu pierwszy obóz dla 8 tys. osób powstaje 200 km od granicy z Ukrainą w Osipowiczach w obwodzie mohylewskim. Obóz ma mieć powierzchnię 24 tys. m kw. Zostanie zbudowany w bardzo szybkim tempie: „do jutra do obiadu” – powiedziało portalowi jego źródło.

Porozumienie o przemieszczeniu się najemników z Grupy Wagnera na Białoruś zawarli w sobotę wieczorem właściciel Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn i Alaksandr Łukaszenka. Informacje, że wagnerowcy mają się oni udać na Białoruś potwierdzili portalowi Wiorstka krewni najemników.

Kobieta z rodziny jednego z najemników powiedziała portalowi, że wie od znajomego, iż pododdziały Grupy Wagnera, które przebywały w Rostowie nad Donem, kierują się na Białoruś.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. EPA/ARKADY BUDNITSKY

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij