Najnowsze wiadomości z kraju

Na autostradach zostaną zamontowane progi zwalniające?

Radio Zet poinformowało, że na autostradach i drogach ekspresowych zostaną zainstalowane progi zwalniające. Do sprawy błyskawicznie odniosła się GDDKiA.

Radio Zet poinformowało o tym na swoim Twitterze. „Na autostradach i ekspresówkach pojawią się progi zwalniające. Testy ruszą jeszcze w tym miesiącu” – napisali – “Progi mają być rozkładane tymczasowo” – mówi Szymon Piechowiak z GDDKiA. Sprawdzane jest jak przy dużych prędkościach reagują na nie samochody osobowe, ciężarówki i motocykle”.

Na ten szokujący news szybko zareagowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Poinformowali, że we wpisie Radia Zet zabrakło kluczowej informacji. „Progi będą układane WYŁĄCZNIE na pasie awaryjnym lub pasie tymczasowo wyłączonym z ruchu, przed miejscem prowadzenia prac utrzymaniowych” – poinformowali – „Co roku dochodzi do wypadków z udziałem służb, a najczęstszą przyczyną jest najechanie od tyłu na pojazd firmy wykonującej prace”.

 

 

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij