Publicystyka

Muzeum Powstania Warszawskiego nie spodobało się, że odwiedził je Bąkiewicz

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego prezes stowarzyszenia Roty Niepodległości Robert Bąkiewicz odwiedził Muzeum PW. Nie spodobało się to jego dyrekcji.

Bąkiewicz, jeden z organizatorów Marszy Niepodległości, wziął udział w marszu, który 1 sierpnia przeszedł ulicami Warszawy. Tego samego dnia udał się także do Muzeum PW, w którym udzielił wywiadu telewizji Republika. Poinformował o tym na Twitterze.

Nie spodobało się to dyrekcji tego muzeum. “Oświadczamy, że Muzeum Powstania Warszawskiego nie zapraszało Roberta Bąkiewicza do Muzeum. Jesteśmy zaskoczeni i zbulwersowani jego obecnością 1 sierpnia w naszej instytucji i nagłośnieniem przez niego tego faktu” – napisali w oświadczeniu – „W związku z agresywnym zachowaniem R. Bąkiewicza wobec Powstańców Warszawskich podkreślamu, że potępiamy wszelki brak szacunku i agresji pod adresem weteranów. Dbanie o pamięć Powstania i dobre imię jego uczestników jest częścią misji Muzeum Powstania Warszawskiego”.

Muzeum najprawdopodobniej nawiązywało do prounijnej demonstracji sprzed dwóch lat, w której wzięła udział Wanda Traczyk-Stawska – weteranka PW i laureatka Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec. W jej trakcie doszło do zagłuszania przez kontrmanifestację narodowców, a weteranka zwyzywała Bąkiewicza od „głupich chłopców” i „chamów skończonych”.

W obronie Bąkiewicza stanął wiceminister Janusz Kowalski. „Proszę nie wciągać Muzeum Powstania Warszawskiego – stworzonego przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego – w brudne gierki partyjne Platformy Obywatelskiej!” – napisał pod adresem Rafała Trzaskowskiego-  „Każdy Polak bez względu na to w co wierzy i jakie ma poglądy ma prawo wejść do Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest polskim dobrem narodowym. Nie ma zgody na jakąkolwiek segregację i ograniczanie praw obywatelskich Polaków w imię Pana wojenek politycznych i skompromitowanej aferami korupcyjnymi warszawskiej Platformy Obywatelskiej”. Dodał, że Bąkiewicz jest patriotą i cieszy się powszechnym szacunkiem powstańców.

Na oświadczenie muzeum zareagowali także internauci.

https://twitter.com/JedziemyDalej/status/1686625415085903872?s=20

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News, Twitter Autor: WM
Fot. PAP/Paweł Supernak

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij