Najnowsze wiadomości z kraju

Mundial rządzi się swoimi prawami. Uczniowie zwolnieni ze sprawdzianów pod jednym warunkiem

Sportowe emocje czuć nie tylko na katarskich stadionach, ale także w szkołach. Na dodatek w Polsce. W jednym z liceów w Lublinie wprowadzono w środę szczególne zasady, zwalniające z odpowiedzi i sprawdzianów. By tak się stało uczniowie musieli założyć barwy swojej ulubionej drużyny.

Ze sportową inicjatywą wyszli uczniowie I LO w Lublinie. Kto przyszedł w środę na zajęcia ubrany w barwy swojej ulubionej drużyny, był zwolniony z odpowiedzi, kartkówek i sprawdzianów. Wszystko za sprawą meczu reprezentacji Polski, która tego właśnie dnia zmierzy się z Argentyną. Stawka meczu jest ogromna, czyli awans do 1/8 finału.

Reporterka Polsat News poinformowała, że wielu uczniów lublińskiego liceum skorzystało z takiego rozwiązania. Byli ubrani m.in. w barwy reprezentacji Polski.

Uczniowie przyznali, że nauczyciele poważnie podeszli do wyzwania i respektowali zasady panujące tego dnia w szkole. Dziennikarka stacji przekazała, że nie odpytywano tych, którzy tego nie chcieli, a także rezygnowano z kartkówek i zapowiedzianych sprawdzianów.

„Wydarzenie zostało wymyślone przez młodzież. Sercem jestem z Polską, więc wynik będzie pozytywny dla naszej drużyny” – powiedziała nauczycielka angielskiego Beata Raczkiewicz-Piądłowska.

Poza wyjątkowymi zasadami, w szkole zorganizowano tam także strefę kibica, gdzie uczniowie mogą wspólnie oglądać mecze.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij