Najnowsze wiadomości z kraju

Müller: Jarosław Gowin jest cały czas członkiem rządu i liczę, że tak pozostanie

Szef Porozumienia, wicepremier Jarosław Gowin jest cały czas członkiem rządu i liczę, że tak pozostanie – podkreśli we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu w kontekście sporów w Zjednoczonej Prawicy i sobotniej konwencji Porozumienia, był pytany w TVP1, czy premier ma nadal zaufanie do lidera Porozumienia, wicepremiera Jarosława Gowina, który – jak mówił prowadzący rozmowę – podważał podczas konwencji niektóre rządowe decyzje i plany.

“Z tego co wiem pan premier Jarosław Gowin jest członkiem rządu więc ma możliwość oddziaływania również wewnątrz rządu, więc pewnie byłaby to najlepsza i najbardziej skuteczna droga. Natomiast ja raczej odbieram ten gest ze strony Jarosława Gowina w zakresie akurat Funduszu Odbudowy jako jasną deklarację poparcia tych rozwiązań, czyli dodatkowych środków wynegocjowanych przez premiera Mateusza Morawieckiego” – powiedział Müller.

Na uwagę, że Gowin ma trochę inne zdanie np. na temat ochrony zdrowia, czy na linii państwo-Kościół, rzecznik rządu odparł: “Pan premier Gowin jest cały czas członkiem rządu i liczę, że tak pozostanie”.

“Natomiast Nowy Ład w zakresie gospodarki czy w zakresie służby zdrowia przewiduje wiele reform. Jestem przekonany, że większość z nich dosłownie wpisuje się w tezy, które Jarosław Gowin wygłaszał w czasie konwencji” – mówił Müller nawiązując do nowego programu PiS, który ma być wkrótce przedstawiony.

“Oczywiście w sprawach ideologiczny jestem trochę zdziwiony pójściem w kierunku deklaracji Szymona Hołowni, ale rozumiem, że to jest jakaś modyfikacja programu tej partii” – dodał rzecznik rządu nawiązując do “przyjaznego rozdziału Kościoła od państwa”.

Źródło: PAP Autor: Rafał Białkowski
Fot.

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij