Najnowsze wiadomości z kraju

“Mściwe i cyniczne oblicze uśmiechniętej Polski”. Michał Dworczyk może stracić immunitet

Michał Dworczyk poinformował w mediach społecznościowych, że rząd chce mu odebrać immunitet. Ma to związek z tzw. aferą mailową.

W 2021 roku Dworczyk padł ofiarą hakerów, którzy wykradli listy z jego skrzynki mailowej i opublikowali je na rosyjskim portalu społecznościowym Telegram. Konto, na którym się znalazły, zostało w końcu usunięte, ale maile trafiły na stronę internetową. Teraz poseł PiS poinformował, że rząd chce mu odebrać w związku z tą sprawą immunitet. Ujawnił, że dowiedział się o tym od dziennikarzy „bliskich obecnej władzy”.

„Od blisko 3 lat toczy się śledztwo ws. ataku hakerskiego na skrzynki polskich polityków – w tym mojej. Mam w tym śledztwie status osoby poszkodowanej. Międzynarodowe firmy zajmujące się cyberbezpieczeństwem (m.in. Mandiant) wskazują na powiązania hakerów z białoruskimi i rosyjskimi służbami” – napisał na Twitterze – „Dziś dowiaduję się z mediów, że nie jestem ofiarą, tylko podobno podejrzanym”.


Zdaniem polityka to działanie jest motywowane politycznie. „Tuż przed wyborami w których startuję, traktuję to jako nieudolną próbę przykrycia dramatycznych wydarzeń i kompromitujących problemów obecnie rządzących. Typowe działanie koalicji 13 grudnia – mściwe i cyniczne oblicze uśmiechniętej Polski” – napisał – „A prawda zawsze na końcu się obroni”.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij