Najnowsze wiadomości z kraju

 Morawiecki: Polska przekazuje Ukrainie czołgi Leopard 2 A4

Jako pierwsze europejskie państwo przekazujemy cztery pierwsze polskie czołgi Leopard 2 A4. Przekażemy również wkrótce kolejne – zapowiedział w Kijowie premier Mateusz Morawiecki.

“Przyjechałem tu dziś nie tylko ze słowem wsparcia, ale również wiedząc, że trzeba na tę barbarzyńską agresję odpowiedzieć siłą” – mówił w Kijowie szef polskiego rządu i podkreślił, że Polska była tym krajem, które z sukcesem budowało koalicję na rzecz przekazania Ukrainie czołgów Leopard. “Dzisiaj także chce, jako pierwsze europejskie państwo, symboliczne przekazać tobie, Wołodymyrze cztery pierwsze polskie Leopardy 2 A4” – powiedział.

Jak zapewniał Morawiecki, czołgi Leopard “na pewno będą znakomicie stawały w waszym szyku na polu walki, będą się świetnie sprawdzały”. “Przekażemy również wkrótce kolejne” – zapowiedział. “Nakłaniamy naszych partnerów z Unii Europejskiej, z NATO, żeby robili to samo” – dodał.

Źródło: (PAP) Autor: Grzegorz Bruszewski
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij