Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

Morawiecki pokazał wykres. „Wygłupy brukselskiego emeryta” kontra poważne dane

Premier Mateusz Morawiecki opublikował w mediach społecznościowych wykres przedstawiający wzrost PKB w krajach europejskich. Szef rządu stwierdził, że właśnie poprzez „poważne dane” można patrzeć na Polskę.

W piątek na Facebookowym profilu polskiego premiera ukazał się wykres przygotowany przez Oxford Economics. Zestawienie przedstawia wzrost Produktu Krajowego Brutto w poszczególnych państwach Europy. Uwzględniono w nim zmiany, które zaszły pomiędzy czwartym kwartałem 2019 roku a pierwszym 2023 roku.

Z  wykresu wynika, że Polska zaliczyła największy wzrost PKB w Europie. Zanotowaliśmy wzrost o 11,2 proc. Dla porównania kraje skandynawskie osiągnęły wzrost na poziomie 5,3 proc., we Włoszech i Portugalii było to 3,4 proc. W strefie euro podwyższenie PKB we wspomnianym okresie wyniosło 2,5 proc.

Z kolei spadek o 0,5 proc zaliczyli Brytyjczycy, a Czesi o 0,9 proc. PKB pozostaje niezmienne w Niemczech oraz Hiszpanii.

Oprócz wykresu Mateusz Morawiecki zamieścił także wpis, w którym nawiązał do Donalda Tuska.

Na Polskę można patrzeć albo  przez pryzmat wygłupów brukselskiego emeryta albo poważnych danych – napisał premier.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Facebook Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij