Najnowsze wiadomości z kraju

Morawiecki podsumował 100 dni Tuska. “Jeszcze nigdy ocena rządu po jego pierwszych 100 dniach nie była tak oczywista”

„Jaki jest bilans rządów koalicji pustych obietnic po pierwszych 100 dniach ich rządów?” – pyta w nagraniu zamieszczonym na portalach społecznościowych były premier Mateusz Morawiecki.

– Jeszcze nigdy ocena rządu po jego pierwszych 100 dniach nie była tak oczywista. Zobaczcie, jak poradzili sobie z tym, co deklarowali, że dowiozą – mówi Mateusz Morawiecki, pokazując skalę niewiarygodności ekipy Tuska.

Były premier oddał też głos obecnemu:

„Te 100 dni, 100 konkretów, do których przystąpimy dzień po wygranych wyborach”; „Dzień po wygranych wyborach”.

Przedstawiono również „Tuskometr”, na którym wskazówka zatrzymuje się na 15, w skali do 100.

– Efekty widzicie sami. Żeby zdać maturę, potrzeba przynajmniej 30 proc. punktów. Dla rządzących to i tak za wysokie progi. Wiele z najważniejszych obietnic uznali za nieważne i wyrzucili je do kosza. Gdzie jest kwota wolna od podatku? Akademik za złotówkę? Kredy za 0 proc. i wiele innych – pyta retorycznie Morawiecki i dodaje – Mając pełną władzę, nie chcą ich realizować. Ich cel jest prosty. Narzucać mało istotne tematy zastępcze, żebyście zapomnieli o ich obietnicach. Postawili krzyżyk na ambitnych projektach, które odziedziczyli. Dostali je rozpoczęte, z gotowymi planami i zabezpieczonym w pełni finansowaniem. A po złości nie chcą ich kontynuować.

Dalej były premier wylicza kwestie, które są ważne ze względu na strategiczny interes państwa polskiego.

– Wszyscy czekamy na decyzje ws. kluczowych dla Polski inwestycji infrastrukturalnych: CPK, elektrowni atomowej, fabryki półprzewodników Intela czy kontynuację programów inwestycji lokalnych. Musimy wspólnie wywierać presję w tych sprawach, bo od nich zależy przyszłość Polski, przyszłość polskich rodzin i bezpieczeństwo naszego kraju – mówi Morawiecki.

Zapowiada też, że wraz z innymi posłami opozycji, będzie patrzył obecnej władzy na ręce i wskazywał rozwiązania

– Te 100 dni pokazało, jak ważna jest rola konstruktywnej opozycji. W tym celu powołaliśmy Zespół Pracy dla Polski. Zespół, który patrzy władzy na ręce i codziennie pracuje nad kolejnymi propozycjami dla Polaków. Ja wybieram ciężko pracę, wybieram dynamiczny rozwój, wybieram bezpieczną przyszłość. Wybieram Polskę i polskie sprawy – zauważa były premier.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij