Najnowsze wiadomości z kraju

Morawiecki odpowiada Sikorskiemu. Były premier pokazał zdjęcie z przeszłości

W exposé wygłaszanym przez ministra spraw zagranicznych nie obyło się bez uszczypliwości wobec polityki poprzedniego rządu i byłego premiera. Mateusz Morawiecki nie pozostał dłużny Radosławowi Sikorskiemu, publikując jego zdjęcie z Putinem i wytykając mu błąd.

W czwartek w Sejmie Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski wygłosił exposé o założeniach polskiej polityki zagranicznej na 2024 rok. Po wystąpieniu szefa MSZ odbyła się debata, którą zaplanowano do godziny 18.

Gorąco było nie tylko na sali sejmowej, ale również w przestrzeni internetowej, bo to właśnie tam przeniosła się dyskusja dotycząca wystąpienia Sikorskiego.

Szefowi MSZ odpowiedział m.in. wywołany do tablicy przez samego występującego Mateusz Morawiecki. Sikorski zarzucił byłemu premierowi, że powodem jego nieobecności w Sejmie, jest wyjazd do Budapesztu na spotkanie „sabatu proputinowskiego”.

Co wy tam palicie? – zapytał Morawiecki szefa MSZ. Do wpisu dołączył zdjęcie sprzed lat, na którym widać Radosława Sikorskiego oraz szefa rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa.

Były premier zamieścił także drugi wpis, w którym zacytował słowa Sikorskiego wypowiedziane w czwartek w Sejmie.

Upór poprzedniego rządu wynikał z tego, że prowadził politykę zagraniczną w wyimaginowanej przestrzeni skonstruowanej z mitów i urojeń, utrwalanej przez propagandę. To seria chybionych założeń ideowych, złych pomysłów, błędnych decyzji i zaniechań – powiedział minister spraw zagranicznych.

Cieszę się, że pan minister Radosław Sikorski to powiedział. Pomylił tylko rządy, premierów i lata – stwierdził Morawiecki. Również do tego wpisu dołączył zdjęcie. Na tej fotografii szef MSZ podaje rękę Putinowi.

Źródło: stefczyk.info/na podst.X/FB Autor: MS
Fot. PAP/EPA/FB/Mateusz Morawiecki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij