Najnowsze wiadomości z kraju

Morawiecki może odetchnąć z ulgą. Warszawski sąd oddalił pozew PO przeciwko premierowi

Polityków PO zdenerwowały słowa Morawieckiego, które wypowiedział podczas spotkania z mieszkańcami Świebodzina. Premier skrytykował wówczas poprzednią władzę, która obiecywała „budować mosty i drogi, zamiast polityki”, lecz ich cele nie zostały przez nich zrealizowane. Zdaniem szefa rady ministrów polityków PO cechuje „bierność”, w przeciwieństwie do „pracowitych” działaczy partii rządzącej. 
Zdaniem lidera PO Grzegorza Schetyny zarówno Morawiecki, jak i wszyscy politycy PiS operują kłamstwami pod adresem jego partii, które „przekraczają granice dobrego smaku i przyzwoitości, ogólnie deformując rzeczywistość i historię”. Jak poinformował wczoraj parlamentarzysta partii opozycyjnej Mariusz Witczak, przeciwko premierowi został złożony pozew w trybie wyborczym.
Pozew został jednak oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Zgodnie z oceną sądu sprawa nie podlegała rozpoznaniu w tym trybie, gdyż „Morawiecki nie jest kandydatem komitetu wyborczego, a jedynie twarzą kampanii, co nie ma w ogóle znaczenia”.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij